۱۳۸۸ فروردین ۲۴, دوشنبه

زمستان یا تابستان؛ مساله این است

عمرِ جایگزین‌های تلنبار در چراغِ جادوی جمهوریِ اسلامی دراز باد!
فرموده‌اند که سوگلیِ خمینی در زمستانِ جنگ دل‌نگرانِ حسن‌دیوانه نیز بوده است. گوینده جز این نمی‌خواسته بگوید که میرحسینِ موسوی اسوه‌ی انسانیت است. اما تنها یک ابهامِ بسیار کوچک و ناچیز باقی می‌ماند:
میرحسینِ دل‌نگرانِ حسن‌دیوانه در سرمای سوزانِ زمستان، چگونه توانست از برای نزدیک به چهارهزارنفر در گرمای خونینِ تابستان دل‌آرام باشد؟

پس‌نوشتِ اول:
بازتابِ این نوشته و پاره‌ای از نظرهایِ خوانندگان را در
بالاترین می‌توانید ببینید.
پس‌نوشتِ دوم:
میرحسینِ موسوی از پرسش در بابِ کشتارِ وحشیانه‌یِ 67 خشمگین شد! /
خبرنامه امیرکبیر
کامنت‌های پای نوشتار را نیز بخوانید که به‌خوبی بازنمای دسته‌بندی‌های موجود در بابِ رفتارِ جامعه نسبت به انتخاباتِ دهمین رییس‌جمهورِ نظامِ مقدس است!
و شگفت آنکه وب‌گاهِ رسمیِ ستادِ میرحسینِ موسوی در گزارشِ خود از این دیدار حتی پرسشِ این دانشجو را نیز در بابِ اعدام‌های فله‌ایِ 67
سانسور کرد! گویی از اساس چنین سخنی طرح نشده که حال نخست‌وزیرِ آن سال‌های سیاه بخواهد پاسخ دهد یا طفره برود. و لابد این است معنای گردشِ آزاد و شفافِ اطلاعات برایِ مردم که جنابِ میرحسین اینهمه در سخنرانی و پیام و غیره بر آن پافشاری می‌کند.
لابد او پس از دست‌یافتن به قدرتِ سیاسی، کاملاً بی سر و صدا به ساختِ یک فرهنگسرای بسیار باشکوه بر فرازِ گورستانِ خاوران همت خواهد گمارد تا هم تنها نشانِ این آدم‌خواریِ هولناکِ رژیمِ اسلامی را نابود کند و هم شخصیتِ فرهنگیِ خود را بیش از پیش اثبات نماید.

۵ نظر:

 1. تابستان خونین 67
  نگذاریم این‌ها تنها خاطره شوند.

  پاسخحذف
 2. متاسفانه گويا سياستمداران از هر قبيله كه باشند به ميكرب ِ عوام فريبی آلوده اند . امتياز ِ حسن ديوانه همانا ديوانگی اش بوده كه اگر خردمند بود بی گمان هيچ غمخواری نداشت . همچنين نوشته ی ِ مهاجرانی آنقدر آبكی است كه من را به ياد ِ پوسترهای ِ خر رنگ كن ِ خمينی می اندازد با سينی ِ استكان های ِ چای در دست و در حال ِ بوسه دادن به نوه ی ِ دلبند .

  پاسخحذف
 3. ای انگشت
  جناب عالی سخت در اشتباهی چون اگر این چهار سال لااقل دو تا روزنامه می خواندی می فهمیدی عوام فریب تنها یکی است و ان محمود احمدی نژاد است.

  پاسخحذف
 4. احمدی نژاد را به جا نمی آورم ! ببينم راستی خوب شد گفتی ... احمدی نژاد كدام بود ؟ همان نبود كه می خواست ماهی پنجاه هزار تومن به بالای ِ هجده سال بدهد ، قانون ِ اساسی را اصلاح كند ، قبض ِ آب و برق را ببخشد ، اتوبوس را مجانی كند ، مناطق ِ جنگزده را بهتر از اولش بسازد ، پول ِ نفت را در سفره ی ِ مردم بگذارد ، ظرفيت های ِ معطل مانده ی ِ قانون را احيا كند ، بم را يكساله درست كند ، می گفت حجاب اجباری نيست ، فقط يك رای داشت و دارد ؟ نمی دانم ... هرچه فشار می آورم خاطرم نمی آيد . حالا يا آلزايمر گرفتم يا از بس روزنامه نخواندم دچار ِ فقر ِ فكری شدم .

  پاسخحذف
 5. احسنت!
  می بینم که حافظه ات مثل ساعت کار می کند. خودش است! خود خودش است! احمدی نژاد است! همان دزد سرگردنه ی تورم چند ده درصدی سازنده گی و سرکوب مردم اسلام شهر! همان قاتل تابستان 67 و قتل های زنجیره ای! همان که در دولت اش سرکوب 18 تیر و توقیف فله ای مطبوعات رخ داد! همان فرمان ده ی خائن جنگ که در فاو هزاران سرباز را بکشتن داد و موجب شکست از دشمن شد!

  پاسخحذف